Testvériskola látogatása

Testvériskolai kapcsolatok kialakítása az ózdi II. János Pál Katolikus Általános Iskola és a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola között – A résztvevő pedagógusok és tanulók személyes találkozója Mezőköveden, 2014. szeptember 26-án

Az ózdi gyermekeket az iskola bejáratánál vártuk, majd közösen elmentünk a Szent László templomba. Ott a képviselőtestület elnöke fogadott, majd templom nevezetességeinek bemutatása következett. A karzaton a templom karnagya orgona kíséretével közös éneklés következett. A galériába való átmenet utána Takács István templomfestő „hagyatékát” (festményeit, ruhaterveit) néztük meg. Az iskolába való visszatérés és ebéd után közös strandolás vette kezdetét a „Zsóri” körbenézése után.