Sarudi lelkigyakorlatos ház felszentelése

2014. november 26-án dr. Ternyák Csaba egri érsek áldotta meg a Genezáret Katolikus Lelkigyakorlatos Ház-, Ifjúsági- és Sportüdülőt Sarudon.

A lelkigyakorlatos házat a templom melletti plébánia területén alakítottak ki, részben a régi plébániaépület felújításával, részben új épület építésével, mely a továbbiakban a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola intézményeként fog működni.

A beruházás az Egri Főegyházmegye diákjainak lelki és testi egészségét szolgálja, 50 fő elhelyezésére alkalmas. Az üdülőben lehetőség lesz  lelkigyakorlatok tartására, gyerekek nyári táboroztatására, erdei iskolai program szervezésére, családtalálkozók, ministráns találkozók, képviselő testületi összejövetelek, sportversenyek megtartására.

A képeket Nyeste István készítette.