Testvériskolák találkozója Ózdon

Az októberi közös táborozás közelebb hozta a két iskola diákjait egymáshoz. Nagy lelkesedéssel készültek a novemberi találkozóra.

Az utazás előtti napokban gyűjtést rendeztünk az ózdi Karitász Ház javára. Elsősorban ruhaneműket, játékokat hoztak a gyerekek és a pedagógusok.

A program első része városnézés és templomlátogatások volt. Ózd idén ünnepelte várossá nyilvánításának 65. évfordulóját. Ebből az alkalomból indították a „65”-ös járatot. Ezzel a busszal, idegenvezetői kísérettel jártuk be Ózd és környéke nevezetességei, Szentsimon, Kissikátor és Domaháza páratlan szépségű templomait.

Ebéd után a Karitász Házba látogattunk el, ahol átadtuk adományainkat. A helyi csoport vezetője, Marika néni beszélt a Karitász működéséről, feladatairól.

Élményekkel gazdagodva indultunk haza.

Korpáné Zábrátszky Zsuzsanna, Bak Mária, Tóthné Csirmaz Márta