Jezsuiták tere

Ünnepélyes keretek között avatták fel a Jézus Szíve templom, Szent István Katolikus Általános Iskola, háztartási bolt, régi Kistemplom épületei által határolt területet december 3-án. A tér a  Jezsuiták tere nevet kapta.

Az ünnepség délután 4 órakor kezdődött a Jézus Szíve templomban. Itt Varga László és P. Bartók Tibor S.J. jezsuita szerzetes előadását hallgathatták meg a résztvevők, majd P. Forrai Tamás S.J. jezsuita tartományfőnök szavait hallhattuk.

17 órától kezdődött a téravató ünnepség, ahol dr. Fekete Zoltán polgármester mondott ünnepi beszédet, majd dr. Berkes László, pápai prelátus, a Jézus Szíve Plébánia plébánosa megáldotta a teret. A téravató ünnepséget a Szent István Katolikus Általános Iskola, illetve a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium diákjainak műsora tette teljessé.

18 órától a Jézus Szíve templomban  szentmisével zárult az ünnepség, melyet dr. Ternyák Csaba egri érsek celebrált. A szentbeszédet P. Forrai Tamás S.J. Jezsuita tartományfőnök mondta.

A képekért köszönetet mondunk Lázár Mihálynak.