Határtalanul! – Erdélyben a hetedikesek

Határtalanul! pályázat

“Őseidnek gyökeréhez, nemzetednek szent hitéhez ne légy hűtlen soha”

Iskolánk 7. osztályos tanulói a Határtalanul! pályázat támogatásával 2015. április 7-től április 13-ig erdélyi tanulmányi kiránduláson vesznek részt.

A tanulmányi  kirándulás célja, hogy a tanulók ismerjék meg a Magyar Királyság történelmének kiemelkedő helyeit és eseményeit, közben fejlesszük magyarságtudatukat és az elcsatolt országrészen élő testvéreinkkel való együvé tartozásuk tudatát. Eközben ismerjenek meg a hagyományos magyar élettel összefüggő tevékenységeket, mesterségeket.

Az út során megtekintik Nagyvárad, Kolozsvár, Torda és Székelyföld nevezetességeit, ismerkednek a helyi népszokásokkal, mesterségekkel, megemlékeznek a történelmi eseményekről.

Indulás: 2015. április 7-én reggel, várható hazaérkezés: 2015. április 13-án az esti órákban.

A csoport vezetője Plank Gábor tanár úr.