Testvériskolai kapcsolatok – 2015. július

A TÁMOP 3.3.14/A-12/1 – Testvériskolai kapcsolatok kialakítása az ózdi II. János Pál Katolikus Általános Iskola és a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola között – című pályázat a hivatalos befejezése után is folytatódik különböző programokkal a két testvériskola között.

2015. július

2015.07.18-tól 25-ig az ózdi iskolások hittantáborban vettek részt Sarudon, a Sarudi Genezáret Katolikus Lelkigyakorlatos Ház-, Ifjúsági- és Sportüdülőben, amely a mezőkövesdi iskola gondozásában működik. A nyári szünetben való családi távollétek miatt egy kis lélekszámú mezőkövesdi gyerekcsoport Mezőkövesdről kerékpárral meglátogatták az ózdi gyerekeket, ahol egy közös strandoláson, és egy tanárok által vezetett keresztrejtvényfejtő versenyen vettek részt. A vetélkedő az egyéni képességeken és gyakorlaton alapult. A jól sikerült, de nagyon rövidre sikerült találkozón maguk a gyerekek kezdeményezték, hogy a következő évben egy olyan sarudi találkozót „hoznak össze”, ahol egy egész napot együtt tölthetnek. A közös tervezésbe bekerült egy focizás, egy hosszabb biciklitúra a Holt-Tisza partjára, ahol a közvetlen környezet élővilágával behatóbban megismerkedtek a gyerekek.