Határtalanul! 2016

5 nap Erdélyben 2016. május 5-9 ig

Határtalan izgalommal vártuk az erdélyi utazásunkat.

Határtalan volt meglepetésünk, hogy tőlünk 600 km-re ugyanúgy beszélik a magyar nyelvet, és szinte más szót nem is hallottunk.

Határtalan lelkesedéssel énekeltük a székely himnuszt, és tanultuk meg a csíksomlyói Mária siralmat.

Határtalan fájdalommal töltött el minket, hogy ezeket a szép helyeket, mint idegen ország részét nézhettük meg, bár az ezeréves határ nem erről beszélt.

Utaztunk buszon, zetoron és lovas kocsin. Kijutott napsütésből, esőből és a Madarasi Hargitán még egy hófelhőben is lehettünk.

Jártunk az ezeréves határnál, a csíksomlyói búcsú helyszínén. Megismerkedtünk Márton Áron, Benedek apó, Gábor Áron szülőföldjével, és megtudhattuk mi az a sóskút.

Határtalanul boldogok voltunk, hogy 5 napot tölthettünk szép Erdély országban.

Köszönet a támogatásért a minisztériumnak, szüleinknek, hogy hozzájárultak a kirándulásunkhoz, Borika néninek, aki kitalálta az útitervet, és kísérő tanárainknak, hogy eljöttek velünk.

7.á és 7. b osztály tanulói