Nemzeti Összetartozás Napja

Nemzeti Összetartozás Napja – Trianoni békediktátum 96. évfordulója

96. éve íratták alá a békediktátumnak nevezett szerződést Magyarországgal az I. világháború győztes nagyhatalmai. A magyar kormány 2010-ben ezt a gyásznapot a Nemzeti Összetartozás Napjává tette. Azóta minden évben megemlékezünk iskolánkban e gyászos évfordulóról, így volt ez az idén is.

A diákjaink nagy lelkesedéssel vetették bele magukat a készülődésbe. Az előkészületeknél iskolánk szinte minden diákja részt vett, technika órákon készítették el a festett táblákat, dekorációkat. A tablók készítésében oroszlánszerepet vállalt Máté Hanna és Dorogi Enikő 7.a osztályos, valamint Hlavati Barbara és Hlavati Veronika 8. osztályos tanulók.

A műsort a 8.a és 8.b osztály tanulói adták elő. Hangszeren Török Kristóf Áron kísérte a magyar és székely himnuszokat. A szereplők mélyen átérezték e nap komolyságát és ehhez illő módon kapcsolódva adták elő magas színvonalon a műsort.

Megtisztelt bennünket jelenlétével Vizi János káplán atya is.

Plank Gábor

image_pdfimage_print

A hozzászólások le vannak tiltva.