Idegen nyelvi bibliai szövegértési verseny

Idegen nyelvi bibliai szövegértési verseny a Lévay József Református Gimnáziumban

Iskolánk diákjai november 16-án részt vettek a Lévay József Református Gimnáziumban megrendezett angol és német nyelvű bibliai szövegértési versenyen. A versenyt hosszas felkészülés előzte meg, sok szótárazással, szótanulással és feladatmegoldással.

A versenyen szép eredmények születtek: Ignácz Botond, 8. a osztályos tanuló második, Dobos Anna, szintén 8. a osztályos tanuló harmadik, Kaló Kristóf 8. b osztályos tanuló pedig ötödik helyezést ért el.

A nehéz feladatok igazi kihívást jelentettek, mivel az idegen nyelvű bibliai szövegekhez tartozó feladatokat kilencven perc alatt, szótár nélkül kellett megoldanunk. Az ünnepélyes díjkiosztóra december 5-én került sor az iskola dísztermében. (Dobos Anna 8.a osztályos tanuló)

Gratulálunk a nyerteseknek!