Országos kompetenciamérés 2016.

A kompetenciamérések eredményei

A magyar köznevelés országos mérési rendszerének kiépítése 2001-ben indult el, és mára már Európa és a világ szakmailag és szolgáltatásaiban legkorszerűbb mérési rendszerei között tartják számon.  Az ország összes általános és középfokú iskolájában méri a 6. 8. és 10. évfolyamos tanulók szövegértési képességét és matematikai eszköztudását.

A teljes körű mérések célja a tanulók adott képességeinek, készségeinek minél pontosabb feltérképezése. Ezért sok és sokféle, a mért területek minél részletesebb lefedését biztosító feladatokból álló feladatsorokat állítanak össze. Emellett ügyelnek arra is, hogy a feladatok között nagyon könnyű és nehezebb feladatok is legyenek, és így viszonylag pontosan össze lehessen hasonlítani a tanulók képességeit.

Az Oktatási Hivatal a mérés eredményeiről országos elemzést készített, melyet a kormányzati portálon nyilvánosságra hozott.

Iskolánkban a 2016-os év során végzett mérés eredményeiből:

Matematika, 8. osztály

Iskolánkban 1670