Kirándulás Latorba

Október 13-án, szombat délután Juhászné Derekas Judit vezetésével az 1.a osztály tanulóiból és családjaikból álló csapat kirándulni indult a Bükkbe. 34-en gyűltünk össze. Amikor megérkeztünk Latorpusztára, túravezetőnk mutatott nekünk egy poharas kutat, majd egy patakot is megnéztünk. Felmásztunk a Latorvárhoz, azután -egy hosszú útvonalon át- elsétáltunk a Léleklyukhoz. Ott pihentünk kicsit és uzsonnáztunk. Utunkat a szarvasokhoz folytattuk. Jutka néni elvitt egy barlanghoz, aminek a belseje felől hideg levegő áramlott. Megtudtuk, hogy igazából egy jégbarlang, nem ismerik a mélységét, de legalább -40C fok van odalenn. Út közben szénabálák tetejére másztunk. Találtunk egy nagy sziklát, ami olyan volt, mintha az útra akarna gurulni. Aztán visszasétáltunk a “rajthoz”.

Fáradtan, de élményekkel telve mentünk haza. Érdemes elmenni Sályba egy jót kirándulni. Rengeteg érdekességet tartogat számunkra.

/ Hegedűs Anna 5.a /