Német nyelvi farsangi vetélkedő

A Mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium német nyelvi munkaközössége farsangi délutánt rendezett az általános iskolák 5., 6., 7. és 8. osztályos tanulói számára. A délután folyamán egy vidám vetélkedő és sok meglepetés várt a résztvevőkre. Az országismereti tudnivalókon kívül a csapatoknak egy német nyelvű, 2-3 perces, vidám, farsangi témájú verssel, dallal vagy jelenettel kellett készülni.

Iskolánkból három csapat vett részt a vetélkedőn. A lelkes felkészülés meghozta a sikert tanulóink számára: elnyertük a legjobb jelmezes előadásért járó díjat. Csapattagok: Kriston Kíra Daniella (6.a), Patai Anna (6.a), Patai Dóra (5.a), Varga Csenge (6.c). A nyolcadikos csapat az országismereti feladatokban jeleskedett, tagjai: Balázs Enikő, Hajdu Kitti Amanda, Sipeki Inez, Szécsényi Szonja. A hetedikes fiúk „oroszlánvadászata” szintén sikert aratott a közönség körében. A hetedikes csapat tagjai: Dobos Barnabás, Korpa István, Nagy István.

Gratulálok lelkes tanítványaimnak!

Seres Istvánné német nyelvtanár

Néhány pillanatkép a jó hangulatú vetélkedőről:

image_pdfimage_print

A hozzászólások le vannak tiltva.