Madarak és fák napja

Iskolánkban régi hagyomány a Madarak és fák napja alkalmából rendezett Sipos Ferenc Emlékverseny, melyen emlékeztetjük a tanulóinkat a természet szeretetének, védelmének fontosságára.

Minden felsős osztályból 2-2 csapat mérte össze erejét június 11-én a versenyen, a legjobbak jutalomban részesültek. Idén a hatodikos tanulók voltak a legügyesebbek. Gratulálunk!

Az alsó tagozatosok eközben hagyományőrző gyermeknapi rendezvényen vehettek részt, melyen volt óriás csúszda, óriás ugrálóvár, megismerkedhettek a VR-rel (virtual reality) és végignézhették Szajlai Szabolcs bűvész műsorát.

A nap a Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskolában (EFOP-1.3.5-16.2016-00548) pályázat keretében valósult meg.

A csapatverseny eredménye:

1. Farkasok 6.b
  2. Things 6.c
  3. Békák 6.b

“Tiszta rendes osztály” verseny eredménye:

1. 5.a osztály – 131 pont
    6.b osztály – 131 pont