Idegen nyelvű bibliai szövegértési verseny Miskolcon

A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon ebben a tanévben is megrendezte bibliai témakörben a hagyományos szövegértési versenyét. A verseny során a tanulók a célnyelven feladatlapot töltöttek ki, a feladatok megoldására 90 perc állt rendelkezésre szótár használata nélkül.

Ebben a tanévben a kijelölt témák Jézus életéhez kötődtek. Tíz bibliai részletet dolgoztunk fel a felkészülés során, többféle bibliafordítást használtunk, mivel nem lehetett tudni, hogy melyik változatot kapják a versenyzők a megmérettetésen.

Iskolánkat német nyelvből a hetedikesek közül Patai Anna, a nyolcadikos tanulók közül Kardos Zsófia és Kovács Marcell képviselték. Igen szép eredmények születtek: A nyolcadik osztályosok mezőnyében Kardos Zsófia 5., Kovács Marcell 6. helyezést értek el.

Patai Anna lelkiismeretes felkészülését is siker koronázta: Anna megnyerte hetedikesek versenyét.

Mindhármuknak gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!