Vízkereszt

Kedves szülők és diákok!

Január 6-án ünnepli egyházunk Vízkereszt napját, a karácsonyi ünnepkör záró- és egyben a farsang kezdőnapját. Kötelező egyházi ünnep.

Az epifánia – „epiphania Domini”, az „Úr megjelenése” – néven is ismert nap Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe. Az Egyház nemcsak Jézus Krisztus megkeresztelkedéséről emlékezik meg január 6-án, hanem annak hatásairól is, amelyek között a víz megszentelése is fontos helyet kap. A magyar vízkereszt elnevezés a hagyományosan ilyenkor végzett vízszentelésből ered.

Iskolánkban ezt a napot szentmisével kezdjük reggel 8 órakor a Jézus Szíve templomban, majd az iskola megszentelése következik. Kérünk mindenkit, időben érkezzen, ne késsünk el a szentmiséről!

Gyülekező az osztályokban, majd együtt vonulunk át a szokásos rendben a szentmisére.