A humán munkaközösség hírei

A humán munkaközösség hírei

A Városi Könyvtár és a MASZK Egyesület által szervezett mese- és prózamondó versenyen Kardos Zsófia 5.b osztályos tanuló III. helyezést, Németh Liliom 6.b osztályos tanuló I. helyezést és Boldizsár Lilla 8.a osztályos tanuló III. helyezett lett.

A miskolci Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola által szervezett megyei prózamondó versenyen Boldizsár Lilla 8.a osztályos tanuló I. helyezést ért el.

Boldizsár Lilla 8.a

Iskolánk fennállásának 90., katolikus iskolánk újjászerveződésének 25. évfordulója alkalmából megrendezett szavalóversenyen Boldizsár Lilla 8.a osztályos tanuló I. helyezést, Kis-Csabai Nóra 7.b osztályos tanuló III. helyezést és Kelemen Dániel 6.b osztályos tanuló III. helyezést ért el.

A Savaria Országos Történelem verseny megyei döntőjébe jutott Fodor Balázs 8.a osztályos tanuló.

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen a megyei döntőben Sepsi Boglárka 6.a osztályos tanuló és Lénárt Eszter 8.a osztályos tanuló képviseli iskolánkat a márciusi versenyen.

Az elért eredményekhez gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

Tóth Viktória
munkaközösség-vezető




Mese- és prózamondóverseny

A MASZK Egyesület és a Városi Könyvtár évek óta megrendezi mese- és prózamondóversenyét.

Iskolánk tanulói szépen szerepeltek:

Boldizsár Lilla 7.a osztályos tanuló I. helyen (felkészítő tanára: Kovácsné Együd Ilona),
Kelemen Dániel 5.b osztályos tanuló II. helyen végzett. (felkészítő tanára:Tóthné Farkas Edit)

Emléklapot kapott Nyitrai Csenge 5.b osztályos tanuló.

Az elért eredményekhez gratulálunk és további sikereket kívánunk!

Mesemondó




A magyar népmese napja

Ma van a magyar népmese napja

Szeptember 30-án, Benedek Elek, a “nagy mesemondó” születésnapján ünnepeljük Magyarországon a népmese napját. Iskolánk diákjai mesemondó versenyen vettek részt e napon a Városi Könyvtárban.

Az 1.b tanulóinak mesedélutánt szerveztünk, ahol a szülők meséltek a gyerekeknek. Benedek Elek meséskönyveiből kiállítást készítettünk, így délutánonként lapozgathatják a szebbnél-szebb kiadványokat.




Tanulmányi versenyek 2013 ősz-tél

2013. december 20.: “Így látom a Szent Koronát”

“Így látom a Szent Koronát” című rajzpályázaton Lázár Melinda (8.b) és Murányi Tímea (8.b) osztályos tanulók közönségdíjat kaptak.

 

Német nyelvi szavalóverseny – 2013. december 11.

A Szent László Gimnázium német nyelvi szavalóversenyén Krajnyák barbara (5.b) II. helyezést, Juhász Mónika Dóra (5.b) III. helyezést ért el. Jacsó Nikoletta (7.b) különdíjban részesült.

 

Angol nyelvi verseny – 2013. november 29.

2013. november 29-én volt a Szent László Gimnázium angol nyelvi verseny (6-8. osztály)

6. évfolyam (összesen 28 versenyző)

Nyeste Luca (6.b) – I. hely
Pap Liliána (6.b) – III. hely
Pap Katalin (6.a) – 5. hely
Zsámba Éva (6.b) – 7. hely
Kardos Eszter (6.b) – 8. hely
Szilágyi Demetria (6.a) – 9. hely

7. évfolyam (összesen 26 versenyző)

Szilágyi Miklós (7.b) – 5. hely
Kis-Csabai Dávid (7.a) – 7. hely

8. évfolyam (összesen 40 versenyző)

Mezei Mónika (8.a) – 5. hely
Dávid Botond (8.b) – 10. hely
Erős Lúcia (8.a) – 12. hely

Angol nyelvi verseny – 2013. november 7.

A 2013. november 7-én, a miskolci Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és az Oxford University Press szervezélsében megrendezésre került angol nyelvi versenyen Tóth Csanád József (6.a) 1. helyezést ért el.

 

Katolikus iskolák matematikaversenye – 2013. november

Lezajlott a katolikus iskolák közötti matematikaverseny első fordulója. A 2. fordulóba jutottak:

4. osztály: Pető Tünde
5. osztály: Besenyei Ádám, Nagy Márton, Pincés Csongor, Fodor Balázs, Szabó Viktor, Lanczki Péter, Krajnyák Barbara, Ignácz Botond
6. osztály: Szilágyi Demetria, Pap Katalin
7. osztály: Panyi Anett, Agócs Laura, Kovács Patrik, Kriston Nikoletta, Nagy Mátyás, Szilágyi Miklós
8. osztály: Pap Kristóf, Murányi Boglárka

Minden tanulónak gratulálunk!

 

Szavalóverseny – 2013. november

A Szent László Gimnáziumban megrendezett szavalóversenyen Szabó Viktor (5.a)
I. helyezést, Boldizsár Lilla (5.a) III. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Vasasné Máté Magdolna.

Szépen szerepelt még: Nyeste Viktória, Ignácz Botond (5.a), Cserei Szilvia, Kelemen Júlia (6.b).

“Mi leszek, ha nagy leszek” rajzpályázat – 2013. október

A B.-A.-Z. Megyei Munkaügyi Központ “Mi leszek, ha nagy leszek” c. rajzpályázatán Művészeti Különdíj elismerésban részesült Gönczi Anna (8.a) és Ádám Éva (6.a) tanuló.

 

Mesemondó verseny – 2013. szeptember 30.

Alsó tagozat 
I. hely
III. hely
Különdíj
Kardos Zsófia (2.b)
Kis-Csabai Nóra (4.b)
Titkó Flóra (4.a)
felk. tanár: Pajor Tamásné
felk. tanár: Tóthné Csirmaz Márta
felk. tanár: Kovácsné Együd Ilona
Felső tagozat
I. hely
III. hely
Szabó Viktor (5.a)
Kardos Eszter (6.b)
felk. tanár: Vasasné Máté Magdolna
felk. tanár: Kovácsné Együd Ilona