Tanulóink munkáiból 8.

A 2017/18-as tanévben az 8. osztályos tanulóink által készített rajzok.




Tanulóink munkáiból 7.

A 2017/18-as tanévben az 7. osztályos tanulóink által készített rajzok.




Tanulóink munkáiból 6.

A 2017/18-as tanévben az 6. osztályos tanulóink által készített rajzok.




Tanulóink munkáiból 5.

A 2017/18-as tanévben az 5. osztályos tanulóink által készített rajzok.




Adni jó!

A Bolyai János Katolikus Általános Iskola rajzpályázatot hirdetett “Adni jó” címmel az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő általános iskolák tanulói részére. Murányi Dominika 6.a osztályos tanulónkat különdíjjal jutalmazták.

Eredményéhez gratulálunk!




Tanulóink rajzaiból

Válogatás iskolánk tanulóinak 2016/2017. évi üvegfestéssel készült munkáiból.

Tanár: Lanszkiné Donkó Márta




Tanulóink rajzaiból

Válogatás iskolánk 8. osztályos tanulóinak 2016/2017. évi munkáiból.

Tanár: Nyesténé Gáspár Mariann




Tanulóink rajzaiból

Válogatás iskolánk 6. osztályos tanulóinak 2016/2017. évi munkáiból.

Tanár: Nyesténé Gáspár Mariann

 




Tanulmányi versenyek

A Borsodchem Zrt. Egészségvédelmi, Biztonságtechnikai és Környezetvédelmi Főosztálya által kiírt rajzpályázaton környezetvédelem témakörében Karuczka Andrea 8.a osztályos tanuló díjazott lett 400 induló közül.

“Alkoss Kedvedre!” rajzpályázat Erről vagyunk híresek témakörben Nyitrai Csenge 8.b osztályos tanuló különdíjban részesült. Díját a VI. Kárpátaljai Tehetségnapon veheti át.

Április 10-én német nyelvből a Szent László Gimnáziumban Sepsi Boglárka 6.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el.

A Hebe Kft. által szervezett Play and Win országos levelezős 5 fordulós angol nyelvi versenyen Megyesi Bálint (5.a), Sipeki László (5.b) és Parlagi Lilla (5.b) 6. helyezést értek el.

Minden győztesnek és helyezettnek gratulálunk!




Szent István király élete

2017. március 31-én délután 2 órakor a Szent István király élete című rajzpályázat eredményhirdetésére került sor iskolánk könyvtárában.

A díjak átadása előtt a jelenlevő pedagógusok, tanulók, vendégek meghallgathatták Boldizsár Lilla szavalatát, aki Pető Margit: Matyó himnusz című versét adta elő, valamint Lukács Albert Lóránd (8. osztály), Dobos Anna (8. osztály) és Rabi Zsófia tanárnő Zempléni László Fuvolatrióját adták el. a szép műsort köszönjük!

A rajzpályázatra az Egri Főegyházmegye iskoláiból 60 db műalkotás érkezett. A változatos technikával készült rajzok iskolánk folyosóin április végéig megtekinthetők.

Díjazottak:

I. kategória (2., 3., 4. osztály)

  1. Németh Ludnay Levente, 3. osztály
  2. Valiskó Zsombor, 4. osztály
  3. Rézműves István, 4. osztály

Különdíj: Demeter Hajnalka, 4. osztály

II. kategória (5-6. osztály)

  1. Misi Laura, 5. osztály
  2. Nagy Boglárka Virág, 5. osztály
  3. Hadnagy Barbara, 6. osztály

III. kategória (7-8. osztály)

1. Kovács Eliza, 7. osztály
1. Leskó Sára, 8. osztály
2. Váradi Krisztián, 8. osztály
3. Rémiás Dóra, 8. osztály

Különdíj: Kocsán Anna, Thomázy Gréta, Thomázy Vencel 5. osztályos tanulók

Iskolánk tanulóinak munkái versenyen kívül szerepeltek, alkotásaikat továbbküldtük a Mária Rádió Szent István rajzpályázatára.

Gratulálunk a díjazottaknak az elért eredményért, a résztvevőknek köszönjük a szép munkákat!

 

 




Rajzverseny

A jubileumi év keretében rajzpályázatot hirdettünk meg az Egri Főegyházmegye alsós és felsős tanulói számára.

A rajzpályázat ünnepélyes eredményhirdetésére és a kiállítás megnyitására iskolánk könyvtárában került sor 2017. március 31-én, délután 14 órakor.

A legszebb pályamunkák alkotói könyvjutalomban részesültek.

Miskolc, Szerencs, Adács, Ózd, Heves, Balaton iskoláiból 60 darab pályamű érkezett. A változatos technikával készült alkotások iskolánk folyosóin a tavaszi szünetig még megtekinthetők.




Rajzpályázat

“Az én iskolám” címmel rajzpályázatot hirdetünk a Szent István Katolikus Általános Iskola fennállásának 25. évfordulója alkalmából 1-8. osztályos tanulók számára.

Technika: szabadon választható
Méret: A4, A3

A munkákat kérjük az osztályfőnöknek vagy a rajztanárnak adjátok be!

Beküldési határidő: 2016. szeptember 26.

pencils




Tanulóink eredményei

Rajzpályázat

A Lions Club és az Észak-Magyarország megyei napilap által közösen szervezett “A látássérültek és mi” című rajzpályázaton 3. helyezést ért el Hegedűs Anna Judit, iskolánk 2.a osztályos tanulója.

Hegedűs Anna

Horgászverseny

A Hórvölgye Horgászegyesület által rendezett VI. Molnár László Horgász Emlékversenyen gyermek kategóriában I. helyezést ért el Pető Máté, iskolánk 2. osztályos tanulója.

Pető Máté

Gitárverseny

A Füzesabonyban rendezett 3. Megyei Gitárversenyen, az 1. korcsoportban III. helyezést ért el Gáspár Gréta, iskolánk 2. osztályos tanulója.

Gáspár Gréta

Mindannyiuknak gratulálunk!




Rajzpályzat

A Holocén Természetvédelmi Egyesület a Föld napja alkalmából meghirdette rajzpályázatát, melynek témája a 2016-os év élőlényei.

Iskolánk tanulói ezeket a rajzokat küldi el a Dél-Borsodi Természetvédelmi Napok keretében megrendezendő kiállításra, melynek megnyitója 2016. április 22-én 14 órakor lesz a Közösségi Ház aulájában.




Szabad a pálya… 2015

A BAZ Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya „Szabad a pálya …. 2015” című Pályaválasztási Kiállítása keretében meghirdetett rajzpályázaton Dobos Gergely 4.b osztályos tanuló II. helyezést és Zsámba Éva 8. b osztályos tanuló szintén II. helyezést ért el.

A BAZ Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya és Magyar Rákellenes Liga Miskolci Alapszervezete és Segítő Szolgálata által meghirdetett „Ezt tettem nyáron az egészségemért!” című rajzpályázaton az 1. osztályosok között II. helyezést ért el Dobos Kíra 1.a osztályos tanuló.

Eredményükhöz gratulálunk!

Köszi: Lanszkiné Donkó Márta, Nyesténé Gáspár Mariann




Versenyeredmények – 2014. május

Csecsemőgondozó verseny

A területi versenyen iskolánk csapata 2. helyezést ért el. A csapat tagjai: Németi Nikol, Murányi Tímea, Zakar Melinda

 

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos döntő – 2014. május 24.

A Simonyi Zsigmond Kátrpát-medencei helyesírási verseny országos döntőjénn eredményesen szerepelt Panyi anett 7.b osztályos tanuló

 

2013/14 Matematika

A Zrínyi Ilona matematika versenyen iskolánk legeredményesebb versenyzője Pap Katalin 6.a osztályos tanuló könyvjutalomban részesült.

A Katolikus Iskolák matematikaversenyén 2. fordulóba jutott tanulók:

4. osztály
Pető Tünde

5. osztály:
Ignácz Botond, Krajnyák Barbara, Szabó viktor, Fodor Balázs, Nagy Márton, Besenyei Ádám, Pinczés Csongor

6. osztály:
Szilágyi Demetria, Pap Katalin

7. osztály:
Szilágyi Miklós, Agócs Laura, Kovács Patrik, Murányi Boglárka

 

“Legkedvesebb bibliai történetem”rajzpályázat

A székesfehérvári Szent István Művelődési Ház által meghirdetett “Legkedvesebb bibliai történetem” című rajzpályázaton BRONZ minősítésben részesült Ádám Katalin 6.a osztályos és Sepsi Boglárka 3.a osztályos tanuló.

 

“Forradalom és szabadságharc 1848/49” verseny

“Forradalom és szabadságharc 1848/49” megyei történelmi versenyen iskolánk csapata 3. helyezést ért el. A csapattagok: Agócs Laura 7.b, Lázár Endre 7.b, Szilágyi Miklós 7.b

 

Dél-Borsodi Madarak és Fák Napja, Bükkzsérc – 2014. május 10.

Iskolánk csapata IV. helyezést ért el. Csapattagok: Kardos Balázs 8.a, Mezei Mónika 8.a, Barzsó Eszter 8.b




2014. április 28.: Föld napja

A Föld napja alkalmából megrendezett rajzpályázaton

1. helyezést ért el Fülöp Anna 7.a
Különdíjban részesült: Bencsik Dalma 7.a és Mezei Hajnalka 8.a




Tanulmányi versenyek 2013 ősz-tél

2013. december 20.: “Így látom a Szent Koronát”

“Így látom a Szent Koronát” című rajzpályázaton Lázár Melinda (8.b) és Murányi Tímea (8.b) osztályos tanulók közönségdíjat kaptak.

 

Német nyelvi szavalóverseny – 2013. december 11.

A Szent László Gimnázium német nyelvi szavalóversenyén Krajnyák barbara (5.b) II. helyezést, Juhász Mónika Dóra (5.b) III. helyezést ért el. Jacsó Nikoletta (7.b) különdíjban részesült.

 

Angol nyelvi verseny – 2013. november 29.

2013. november 29-én volt a Szent László Gimnázium angol nyelvi verseny (6-8. osztály)

6. évfolyam (összesen 28 versenyző)

Nyeste Luca (6.b) – I. hely
Pap Liliána (6.b) – III. hely
Pap Katalin (6.a) – 5. hely
Zsámba Éva (6.b) – 7. hely
Kardos Eszter (6.b) – 8. hely
Szilágyi Demetria (6.a) – 9. hely

7. évfolyam (összesen 26 versenyző)

Szilágyi Miklós (7.b) – 5. hely
Kis-Csabai Dávid (7.a) – 7. hely

8. évfolyam (összesen 40 versenyző)

Mezei Mónika (8.a) – 5. hely
Dávid Botond (8.b) – 10. hely
Erős Lúcia (8.a) – 12. hely

Angol nyelvi verseny – 2013. november 7.

A 2013. november 7-én, a miskolci Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és az Oxford University Press szervezélsében megrendezésre került angol nyelvi versenyen Tóth Csanád József (6.a) 1. helyezést ért el.

 

Katolikus iskolák matematikaversenye – 2013. november

Lezajlott a katolikus iskolák közötti matematikaverseny első fordulója. A 2. fordulóba jutottak:

4. osztály: Pető Tünde
5. osztály: Besenyei Ádám, Nagy Márton, Pincés Csongor, Fodor Balázs, Szabó Viktor, Lanczki Péter, Krajnyák Barbara, Ignácz Botond
6. osztály: Szilágyi Demetria, Pap Katalin
7. osztály: Panyi Anett, Agócs Laura, Kovács Patrik, Kriston Nikoletta, Nagy Mátyás, Szilágyi Miklós
8. osztály: Pap Kristóf, Murányi Boglárka

Minden tanulónak gratulálunk!

 

Szavalóverseny – 2013. november

A Szent László Gimnáziumban megrendezett szavalóversenyen Szabó Viktor (5.a)
I. helyezést, Boldizsár Lilla (5.a) III. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Vasasné Máté Magdolna.

Szépen szerepelt még: Nyeste Viktória, Ignácz Botond (5.a), Cserei Szilvia, Kelemen Júlia (6.b).

“Mi leszek, ha nagy leszek” rajzpályázat – 2013. október

A B.-A.-Z. Megyei Munkaügyi Központ “Mi leszek, ha nagy leszek” c. rajzpályázatán Művészeti Különdíj elismerésban részesült Gönczi Anna (8.a) és Ádám Éva (6.a) tanuló.

 

Mesemondó verseny – 2013. szeptember 30.

Alsó tagozat 
I. hely
III. hely
Különdíj
Kardos Zsófia (2.b)
Kis-Csabai Nóra (4.b)
Titkó Flóra (4.a)
felk. tanár: Pajor Tamásné
felk. tanár: Tóthné Csirmaz Márta
felk. tanár: Kovácsné Együd Ilona
Felső tagozat
I. hely
III. hely
Szabó Viktor (5.a)
Kardos Eszter (6.b)
felk. tanár: Vasasné Máté Magdolna
felk. tanár: Kovácsné Együd Ilona